Приблизно 50 % непорушеного рису, виробленого у світі, пропарюється. Цей процес передбачає обробку парою або кип’ятіння зерен рису, доки вони ще перебувають у лушпинні, і подальше висушування. Вимірювання вологості рису під час сушіння може безпосередньо знизити як кількість енергії, необхідної для сушіння рису, так і кількість відходів.
Щоб досягти оптимального рівня вологості (як правило, 30 %), під час обробки рис спочатку замочується. Потім рис проходить термообробку шляхом пропарювання або кип’ятіння доти, доки рівень вологості не досягне приблизно 38 %. Потім рис просушується до рівня вологості 12-14 %, після чого рис можна підготувати для зберігання або подальшої обробки, наприклад помелу.
Оскільки вологість рису під час пропарювання змінюється, а вона має досягти заданого показника до моменту вивантаження рису з сушарки, дуже важливо точно керувати процесом сушіння. В іншому разі зерна рису можуть пошкодитися в процесі помелу/лущення, а підвищена вологість може призвести до змін кольору рису після полірування. Як наслідок, збільшуються відходи і виробник зазнає збитків.
Економічна вигода встановлення датчика Hydronix зумовлена двома основними чинниками.
Якщо, наприклад, одна сушарка обробляє 16 000 кг рису за кожні 12 год і працює у 2 зміни 5 днів на тиждень, то за тиждень обробляється 160 000 кг рису. Встановлений датчик вологості може скоротити відходи рису, зумовлені пошкодженими або зіпсованими зернами, на 2.5 %, що становить 4000 кг на тиждень. Ринкова ціна рису (станом на червень 2016 р.) становить 417 дол. США за метричну тонну. Таким чином, скорочення кількості пошкодженого рису дає змогу лише за один тиждень заощадити 1668 дол. США, і, відповідно 80 064 дол. США за рік (якщо вважати, що в році 48 робочих тижнів).
Датчик, встановлений належним чином, вимірює рівень вологості матеріалу на виході сушильної вежі з точністю +/- 0,5 % і забезпечує більш точне управління сушаркою. Керування сушаркою в реальному часі гарантує, що сушарка керується без затримок, що дає змогу підвищити ефективність використання енергії.
Цифровий датчик вологості Hydronix Hydro-Mix XT легко встановлюється в технологічне обладнання для сушіння й одразу забезпечує зниження собівартості та вигоду для виробника. Датчик можна встановити як у нових, так і в уже працюючих системах. Його слід розташувати так, щоб по вимірювальній поверхні проходив безперервний потік матеріалу. Зазвичай датчик розміщується на конвеєрі, перед місцем подачі рису в сушарку. Таке розташування дає змогу точно розрахувати кількість енергії, необхідну для просушування рису до оптимального кінцевого рівня вологості. За бажанням замовника датчик Hydro-Mix XT можна встановити і на місці виходу рису, в нижній частині сушильної вежі, щоб гарантувати належний ступінь просушування рису перед його подальшою обробкою або підготовкою до зберігання.
Метод цифрових вимірювань Hydronix забезпечує найвищу стабільність датчика і лінійність результатів вимірювань. Це означає, що датчик потрібно прокалібрувати один раз під час монтажу, а потім перевіряти тільки в рамках програми забезпечення якості, прописаної виробником.