10 Чер.2024 Без рубрики 1292

ВИМІРЮВАННЯ ВОЛОГОСТІ КОМБІКОРМІВ (КОРМІВ ДЛЯ ТВАРИН)

Вимірювання вологості під час виробництва комбікормів (кормів для тварин) бажано проводити на кількох етапах. З постійно мінливим вмістом вологи в сировині, он-лайн вимірювання вологості стають ключовим інструментом у забезпеченні оптимальної ефективності та контролю якості. Можливість вимірювання вологості та внесення змін у ході процесу виробництва комбікорму є критичною на кількох етапах виробничого циклу.

Переваги

  • Зниження кількості витраченої даремно сировини
  • Зниження енерговитрат, оскільки кількість енергії, необхідної для сушіння, може бути точно розрахована
  • Постійна, незмінна якість кінцевого продукту

Моніторинг вологи в сировині, контроль додавання води в процесі змішування/перемішування та, зрештою, перевірка вмісту вологи в кормі у вигляді гранул, не тільки забезпечує стабільну якість кінцевого продукту, а й забезпечує суттєву економію виробничого процесу. Виробник, знаючи рівень вологи в сировині, може точно розрахувати кількість води, яка має бути додана в суміш, щоб досягти правильної консистенції кінцевого продукту. Знання рівня вологості продукту також дає змогу виробнику точно розрахувати час сушіння, і, отже, потенційно скоротити витрати на електроенергію.

Також існує проблема, пов’язана зі зберіганням комбікормів:
Наприклад, розсипні комбікорми для тварин, які складаються з великої кількості змішуваних компонентів, можуть мати проблеми з тривалим зберіганням через гігроскопічність компонентів. Низькі показники допустимої вологості, високий ступінь обсіменіння мікрофлорою, підвищена гігроскопічність багатьох інгредієнтів продукту – все це сприяє тому, що навіть незначне відхилення від рекомендованих умов зберігання призводить до бурхливого розвитку грибків і швидкого псування. У зв’язку з цим, під час зберігання розсипних комбікормів необхідний постійний суворий контроль їхньої вологості, інакше псування і пов’язані з ним втрати неминучі. Гранульовані комбікорми менш вимогливі до умов зберігання, але і для них обов’язковий постійний контроль. Найкраще з цим завданням справляються мікрохвильові датчики вологості.

Способи вимірювання вмісту вологи в продукті за допомогою портативних вологомірів або лабораторних досліджень – при роботі з комбікормами малоефективні, або взагалі неефективні. Наприклад, при зберіганні комбікормів головне завдання – забезпечити сталість контролю, а вищеназвані способи вимагають певних трудовитрат, і для великих об’ємів продукту їхнє використання є проблематичним і трудомістким.

Мікрохвильові цифрові датчики вологості Hydronix є точним і практичним рішенням проблем, пов’язаних із виробництвом і зберіганням комбікормів. Датчики розташовані в потоці матеріалу в силосах, змішувачах, грануляторах або на конвеєрі і просто інтегруються в будь-яку систему управління. Датчики Hydro-Probe XT зазвичай використовуються в силосах і конвеєрах, Датчики Hydro-Mix встановлюються в змішувачах.

Термін окупності датчиків вологості в деяких випадках може становити кілька тижнів. Датчики Hydronix надзвичайно міцні та надійні, виготовлені з неіржавкої сталі з надзвичайно зносостійкою керамічною пластиною, що контактує з матеріалом. Датчики вологості Hydronix, в середовищах, аналогічних комбікормам, мають термін служби до 10 років.