Главная Чому мікрохвилі?

Чому вимірювання вологості саме з використанням мікрохвиль?

Крім мікрохвильового методу, існує кілька методів вимірювання вологості, які використовуються в системах управління технологічними процесами в реальному часі. До них належать резистивний, ємнісний, інфрачервоний і нейтронний метод. Кожен із них має свої недоліки і не є ідеальним рішенням для контролера установки.

Резистивний:
цей метод може давати невірні результати, оскільки вода не є стабільним провідником електрики. Наприклад, дистильована вода не проводить електричний струм, а солона вода проводить. Тому результати вимірювань значною мірою залежать від наявності домішок у воді.

Ємнісний:
це найпоширеніший метод вимірювання вологості, але при цьому результат вимірювань також схильний до впливу забруднень у воді. Крім цього, він може застосовуватися в обмеженому діапазоні значень вологості.

Інфрачервоний
це дуже поширений метод вимірювання вологості, але, оскільки він ґрунтується на відбитті світла, вимірювання можливі тільки на поверхні, а отже, отримані результати не дають змоги визначити загальний вміст вологи в продукті. Це дорогий метод, для якого потрібне спеціально відкаліброване обладнання. Також не допускається наявність пилу і вологи в повітрі.

Нейтронний
нейтронний метод вимірювання вологості забезпечує високу точність. Однак він не підходить для багатьох галузей промисловості, може бути надзвичайно дорогим і для успішної роботи вимагає великого обсягу матеріалу.

Порівняно з описаними методами мікрохвильовий метод Hydronix абсолютно безпечний і менше залежить від наявності домішок, кольору, розміру частинок або температури.

Мікрохвильовий метод вимірювання вологості

Щоб точно виміряти вологість, необхідно визначити кількість молекул води в матеріалі. З цією метою вимірюваний матеріал переміщується по керамічній лицьовій пластині або голівці мікрохвильового датчика вологості, який створює електромагнітне поле надзвичайно низької потужності. Через вплив молекул води, що володіють дипольним моментом, резонансна частота мікрохвильового резонатора змінюється залежно від вологості. Ці зміни виявляє електронний блок датчика. Результати вимірювань у немасштабованих одиницях у процесі калібрування масштабуються, щоб отримати точне значення вологості. Це значення передається аналоговим (0-20 мА (0-10 В) або 4-20 мА) або цифровим (RS485) каналом зв’язку в систему управління установкою, щоб автоматично регулювати подачу води.